Na základe niekoľkoročnej spolupráce s Nadáciou Detského kardiocentra sme sa rozhodli vstúpiť ako generálny partner do nového filantropického projektu nadácie ŽIJEM NAPLNO! Projekt, jediný svojho druhu na Slovensku, bude pomáhať deťom po závažnej liečbe a tažkých operáciách srdiečka ľahšie sa zapojiť do života.

Malí pacienti si totiž vyžadujú špeciálnu starostlivosť aj po prepustení z nemocnice, pretože následkom liečby a rôznych zákrokov často trpia poruchami psychomotorického a neuropsychického vývoja. Skupina terapeutov a špeciálnych pedagógov bude vzdelávať malých pacientov v pohodlí ich domova, aby dobehli zameškané v škole, postupne prekonávali hendikepy spôsobené ochorením a mohli viesť plnohodnotný život ako ich rovesníci.

Spustenie projektu ŽIJEM NAPLNO! prináša konečne aj na Slovensko systém špeciálnej starostlivosti pre deti so srdcovými ochoreniami po ich prepustení z nemocnice. Projekt je jedinečný v tom, že zahŕňa v jednom sledovanie neuropsychického vývoja, včasnú intervenciu na jeho posilnenie a tiež poskytovanie špeciálnych pedagogických vyšetrení a individuálneho vzdelávania.

SLOVCLEAN ako generálny partner poskytol nadácii prostriedky na financovanie terapeutov a špeciálnych pedagógov, a tým pomohol uviesť tento jedinečný projekt do života. V pilotnej fáze budú špeciálne pedagogičky zabezpečovať domácu neuropsychickú starostlivosť a dovzdelávanie pre šestnásť detí vo veku od 3 do 10 rokov. Naším cieľom je podporovať tento projekt dlhodobo, aby mohol poskytovať pomoc čo najširšiemu počtu detí z celého Slovenska.

Povedali o nás