V uvedenom roku sme vstúpili ako generálny partner do nového filantropického projektu nadácie s názom ŽIJEM NAPLNO! Projekt, jediný svojho druhu na Slovensku, úspešne a veľmi účinne pomáha deťom po závažnej liečbe a ťažkých operáciách srdiečka ľahšie sa zapojiť do života.

logo_nadacia-original Malí pacienti si vyžadujú špeciálnu starostlivosť aj po prepustení z nemocnice, pretože následkom liečby a rôznych zákrokov často trpia poruchami psychomotorického a neuropsychického vývoja. Skupina terapeutov a špeciálnych pedagógov kontinuálne vzdeláva malých pacientov v pohodlí ich domova, aby dobehli zameškané v škole, postupne prekonávali hendikepy spôsobené ochorením a mohli viesť plnohodnotný život ako ich rovesníci. Momentálne je zapojených do programu 28 detí, o ktoré sa stará päť odborných asistentov.

Spustenie projektu ŽIJEM NAPLNO! prináša konečne aj na Slovensko systém špeciálnej starostlivosti pre deti so srdcovými ochoreniami po ich prepustení z nemocnice, ktorý je úplne bežný v zahraničí. Projekt je jedinečný v tom, že zahŕňa v jednom sledovanie neuropsychického vývoja, včasnú intervenciu na jeho posilnenie a tiež poskytovanie špeciálnych pedagogických vyšetrení a individuálneho vzdelávania.  

SLOVCLEAN ako generálny partner poskytuje nadácii prostriedky na financovanie terapeutov a špeciálnych pedagógov. Vďaka našej kontinuálnej podpore a pláne podporovať tento projekt dlhodobo, sa počet pedagógov a detí neustále rozširuje. Naším cieľom je, aby projekt mohol poskytovať pomoc čo najväčšiemu počtu malých kardiologických pacientov z celého Slovenska.

Povedali o nás